ADS
ADS ADS
:: سال نو مبارک

تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس

 مرکز مشاوره و انتخاب رشته استاد رضا اصغری  

ارتباط با استاد اصغری و ثبت نام مشاوره  : 09120059237


کشور قبرس کشوری اروپایی است که در شرق دریای مدیترانه است . این کشور جزیره ای پایتختی به نام نیکوزیا دارد . این جزیره سومین جزیره از لحاظ وسعت در دریای مدیترانه است . قبرس به دو بخش قبرس شمالی ( بخش ترک نشین ) و بخش یونانی نشین تقسیم می شود . زبان های ترکی و یونانی در هر دو قسمت رواج دارد . یونانی ها ارتودوکس و ترک های قبرس مسلمان هستند . آب و هوای قبرس در فصول مختلف متفاوت است ، در تابستان ها دارای هوای گرم و خشک و در زمستان ها دارای هوای معتدل است . از مهم ترین شهر های قبرس می توان به نیکوزیا ، لارناکا ، لیماسول و پافوس می باشد . قبرس یکی از کشور هایی است که دارای دانشگاه های زیادی است البته همه آن ها از نظر وزارت علوم و وزارت بهداشت مورد تائید نیستند اما فردی که قصد ادامه تحصیل در قبرس را دارند می توانند با بررسی لیست دانشگاه های مورد تائید در سایت های مربوطه انتخاب درستی را داشته باشند . در ادامه به بررسی مزایا ، شرایط ، هزینه زندگی و هزینه تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس می پردازیم .

 

 تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس به زبان انگلیسی 

 

مزایای تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس

تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس دارای مزایای زیادی نسبت به سایر کشور هاست این مزیت ها شامل :
1. تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس به زبان انگلیسی
2. آمار بسیار پایین جرم در قبرس
3. امکان اخذ بورسیه برای تحصیل داروسازی در قبرس تا سقف 50 درصد
4. دانشگاه های با اعتبار بالا از نظر وزارت علوم و تحقیقات ایران 
5. عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی
6. عدم نیاز به مصاحبه و امتحان ورودی برای دانشگاه 
7. رتبه اول امنیت در میان کشور های کوچک دنیا بر اساس آمار ValuePenguin research in 2015
8. فاصله نزدیک تا ایران و وجود پرواز های متعدد در طی سال  
9. وجود غذاهای حلال و اسلامی بیشتر نسبت به سایر کشور های اروپایی

 

 

 

 

 

شرایط تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس

بیشتر افرادی که در دانشگاه های داخل کشور بنا به هر دلیلی نمی توانند در کنکور پزشکی قبول شوند ، گزینه تحصیل پزشکی در خارج را انتخاب می کنند . تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس یکی از این گزینه ها است . 
شرایط تحصیل پزشکی در قبرس با شرایط تحصیل داروسازی در قبرس متفاوت است .
متقاضیان تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در یکی از رشته های ریاضی یا تجربی با حداقل معدل 16 می توانند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه قبرس اقدام کنند . 
طول دوره تحصیل پزشکی در قبرس 6 سال است که 3 سال ابتدایی آن در دانشگاه EMU قبرس و 3 سال نهایی آن در دانشگاه مرمره ترکیه برگزار می شود . هر دو دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است . امکان بورسیه برای این دوره در قبرس وجود ندارد . 
نکته بسیار مهم و قابل تامل این است که حتما باید معدل 3 سال اول تحصیل در دانشگاه قبرس بالای 14 باشد تا دانشگاه مرمره ترکیه برای پذیرش دانشجو سنگ اندازی نکند . 
تحصیل داروسازی در قبرس به دو صورت 4 و 6 ساله ارائه می شود . دوره 4 ساله معروف به لیسانس داروسازی است که تحت هیچ عنوانی توسط وزارت بهداشت مورد تائید نمی باشد و اگر فردی در دوره های 4 ساله داروسازی قبرس شرکت کند امکان ادامه تحصیل یا کار در ایران را نخواهد داشت . اما دوره های 6 ساله مورد تائید وزارت بهداشت است . برای تحصیل در این رشته امکان بورسیه برای دانشجویان وجود دارد . اگر دانشجویی موفق به اخذ بورسیه شد می تواند تا نیمی از شهریه را تخفیف بگیرد . 
زبان تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس انگلیسی می باشد اما نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی نیست . فرد پذیرش شده می تواند در صورت نداشتن مدرک آیلتس یا مدرک تافل ، در دوره های تعیین سطح از سوی دانشگاه شرکت کند و در صورت کسب قبولی در در سطح Advance  می تواند شروع به تحصیل کند اما اگر در آزمون  نتوانست حد نصاب قبولی را کسب کند ، باید در دوره های کالج زبان انگلیسی با هزینه جداگانه شرکت کند . 
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس به شرح زیر است :
1. اسکن مدرک دیپلم و ریز نمرات 3 سال تحصیل ( ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی ) وجود این مدرک الزامی است . 
2. اسکن مدرک پیش دانشگاهی ( ترجمه رسمی به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی ) وجود این مدرک الزامی است .
3. اسکن 1 قطعه عکس 4*3 . وجود این مدرک الزامی است .
4. اسکن از صفحه اول پاسپورت ( در صورت نداشتن پاسپورت ترجمه رسمی شناسنامه الزامی است . )
5. در صورت داشتن مدرک زبان انگلیسی ، اسکن مدرک زبان الزامی است .   
این مقاله صرفا به بررسی تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس پرداخته است . اگر متقاضی تحصیل در قبرس در رشته های دیگر را دارید ، می توانید مقاله مرتبط با آن را مطالعه فرمائید . 
متقاضیان محترم می توانند با مشورت گرفتن از مشاوران گروه مشاوره تحصیلی هیوا از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی ، ابهامات خود را رفع کرده و سوالات خود را مطرح کنند تا به بهترین نحو برای آینده تحصیلیشان تصمیم بگیرند . 

 

 عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی 

 

هزینه تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس

هزینه تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس متناسب با دانش زبان هر فرد متفاوت است . 
افرادی که نیاز به شرکت در کالج زبان انگلیسی دارند باید هزینه ای جداگانه برای تحصیل در نظر بگیرند . شهریه شرکت در کالج زبان انگلیسی برای هر ترم حدودا 2000 دلار در ترم است . 
شهریه تحصیل پزشکی در قبرس برای هر ترم حدودا بین 8000 تا 9500 دلار در ترم است . 
شهریه تحصیل داروسازی در قبرس برای هر ترم حدودا بین 5500 تا 6500 دلار در ترم است . 

 

 

 

هزینه زندگی در قبرس

بدیهی است که هر فردی که قصد تحصیل پزشکی و داروسازی در قبرس را دارد ، از هزینه زندگی در قبرس نیز اطلاع داشته باشد . هزینه زندگی در قبرس به سه بخش مهم تقسیم می شود : 
1.  هزینه خوابگاه یا محل سکونت که با توجه به این که برای دانشگاه است یا خصوصی و چند اتاق خواب دارد  ، هزینه ای بین 2500 دلار تا 6000 دلار در سال را دارد . 
2. هزینه خوراک می باشد که دانشجو اگر غذا را خودش در خوابگاه تهیه کند ، هزینه ای بسیار کم را متقبل خواهد شد . ( حدودا 250 تا 350 دلار در ماه )
3. هزینه رفت  و آمد و ... که حدودا بین 50 تا 100 دلار است . 
به طور کلی حداقل هزینه های زندگی در قبرس برای هر ماه 500دلار و حداکثر هزینه های زندگی در قبرس 900 دلار است . 
تقریبا می توان گفت قیمت خواروبار با ایران برابر است . اگر بخواهیم کشوری را برای ادامه تحصیل معرفی کنیم که از نظر هزینه زندگی تقریبا مانند قبرس باشد ، می توانیم به شما تحصیل پزشکی و داروسازی در بلاروس را معرفی کنیم . لازم به ذکر است که هزینه زندگی در قبرس ارزان تر از هزینه زندگی در فنلاند و هزینه زندگی نروژ می باشد. 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مشاوره با مرکز مشاوره استاد رضا اصغری (کنکور صد)  تماس حاصل نمایید. شماره تماس 09120059237 

پاسخگویی از 12 ظهر تا 11 شب حتی ایام تعطیل

 

 

 تذکر مهم :  هرگونه استفاده مادی از مطالب کنکور100 (سایت کنکوری ها)، شرعاً و قانوناً حرام بوده و سایت ما هیچگونه رضایتی در این مورد ندارد. تنها راه استفاده از جزوات سایت کنکور100 نشر به صورت رایگان،بدون تغییر در محتوای فایل و با ذکر منبع لینکدار می باشد .

 

 

مشاوره کنکور

 


تاریخ : دوشنبه 09 مرداد 1396 زمان : 8:57 توسط : رضا اصغري
:: نظرات
بخش نظرات براي پاسخ به سوالات و يا اظهار نظرات و حمايت هاي شما در مورد مطلب جاري است.
پس به همين دليل ازتون ممنون ميشيم که سوالات غيرمرتبط با اين مطلب را در انجمن هاي سايت مطرح کنيد . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
شما نيز نظري براي اين مطلب ارسال نماييد:
کد امنیتی رفرش
کانال ما را در
تلگرام دنبال کنید

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir