ADS
ADS ADS
:: سال نو مبارک

عملکرد یکساله دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران تشریح شد

 

رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران، عملکرد یکساله این دانشکده را تشریح کرد....

 

دکتر علی اکبری ساری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، دستاوردهای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در حیطه‌های آموزش، پژوهش و ارائه خدمات را مثبت ارزیابی کرد وگفت: در حیطه آموزش سال گذشته تلاش کردیم تا علاوه بر افزایش کمیت ارتقاء کیفت فرآیندها و خدمات آموزشی را نیزمورد توجه قرار دهیم بطوریکه در حال حاضر حدود 450 دانشجوی دکترا و 750 دانشجوی کارشناسی ارشد در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران عمدتاً دانشکده تحصیلات تکمیلی محسوب می شود و بیش از 80 درصد دانشجویان دانشکده در مقاطع دکترا، کارشناسی ارشد و MPH تحصیل می کنند و دوره MPH تقریباً مختص دانشکده بهداشت است.

دکتر اکبری ساری از توسعه نسبتاً خوب بخش بین الملل دانشکده خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال گذشته تعداد دانشجویان بین الملل دانشکده افزایش یافت.

وی با اشاره به حضور تعداد کثیری از اساتید فرهیخته و دانشجویان نخبه در دانشکده گفت: سال گذشته در همه 15 رشته دکترا که در دانشکده بهداشت وجود دارد، نفرات نخست امتحان ورودی این دانشکده را برای ادامه تحصیل انتخاب کردند که این وضعیت در مقطع کارشناسی ارشد نیز تقریباً به همین شکل است.

رئیس دانشکده بهداشت افزود: بیش از 60 درصد اعضای هیات علمی دانشکده بهداشت استاد تمام یا دانشیار هستند که این نیز از وجوه تمایز این دانشکده با سایر دانشکده‌ها محسوب می شود.

دکتر اکبری ساری از تمرکز خوب دانشکده بر دوره های کوتاه مدت آموزشی علاوه بر برنامه های آموزشی بلندمدت در سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته در حیطه آموزش های کاربردی کوتاه مدت برای مدیران نظام سلامت فعالیت های بسیار گسترده ای انجام دادیم. همچنین یک دوره آموزشی فلوشیپ برای معاونین بهداشتی دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار کردیم که دوره بسیار خوب و موفقی بود.

وی با اشاره به پیشرفت های دانشکده در حیطه پژوهش ازنظر کمی و کیفی گفت: خوشبختانه سال گذشته متوسط تعداد مقالات منتشر شده توسط اساتید دانشکده 2 به 6 به ازای هر عضو هیات علمی بود که بالاترین تعداد مقاله چاپ شده طی سال های گذشته محسوب می شود.

دکتر اکبری ساری با بیان اینکه این دانشکده سال گذشته بالاترین تعداد مقالات علمی اعضای هیات علمی بین همه دانشکده‌های کشور را از آن خود کرد گفت: متوسط تعداد مقالات اعضای هیات علمی در دانشکده‌های کشور، کمتر از دو مقاله به ازای هر عضو هیات علمی است. در حالی که این رقم در دانشکده بهداشت بالاتر از شش است و این نشان می دهد که هر عضو هیات علمی این دانشکده، به طور متوسط چند برابر اعضای هیات علمی دیگر دانشکده‌ها و دانشگاههای کشور مقاله تولید می کند.

رئیس دانشکده بهداشت افزود: در حیطه ارائه خدمات آزمایشگاهی نیز تمامی آزمایشگاهها به ویژه بخش ویروس شناسی دانشکده بهداشت در سال گذشته بسیار فعال بود. بطوریکه بیش از 20 هزارآزمایش برای دانشگاههای علوم پزشکی و شبکه های بهداشتی کشور انجام دادند.

دکتر اکبری اضافه کرد: این فعالیت ها نشان می دهد دانشکده بهداشت در حیطه های آموزش، پژوهش و ارائه خدمات بهداشت عمومی از جایگاه خاص و تاثیرگذاری در نظام سلامت کشور برخوردار است که توسعه هدفمند و ارتقای کیفیت این فعالیت ها می تواند نقش مهمی در ارتقای سلامت کشور ایفا کند.

دکتر اکبری ساری در پایان عمده تمرکز دانشکده بهداشت را در حیطه‌های تحصیلات تکمیلی، بهداشت عمومی و خدمات پژوهشی دانست و افزود: این دانشکده از نظرآموزش، پژوهش و کیفیت ارائه خدمات بهداشت عمومی از سایر دانشکده‌ها متمایز است.

 

 

 

  از شما دوستان عزیز  خواهشمند است که اگر وسع مالیتون میرسه برای کمک به سایت اموزشی کنکوری ها دریغ نفرمایید. برای  کمک به سایت کنکوری ها می توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره کارت 6273533030155813 به نام اقای رضااصغری واریز نمایید.از تمامی دوستانی که در روز های گذشته کمک های خود را به شماره حساب واریز نموده اند کمال تشکر را داریم. 

 

 

تذکر مهم : هرگونه استفاده مادی از مطالب سایت کنکوری ها (بچه کنکوریای رضی)، شرعاً و قانوناً حرام بوده و سایت ما هیچگونه رضایتی در این مورد ندارد. تنها راه استفاده از جزوات سایت کنکوری ها  نشر به صورت رایگان،بدون تغییر در محتوای فایل و با ذکر منبع لینکدار می باشد .

 

 

مشاوره کنکور

 

تاریخ : پنجشنبه 20 فروردین 1394 زمان : 9:59 توسط : رضا اصغري
:: نظرات
بخش نظرات براي پاسخ به سوالات و يا اظهار نظرات و حمايت هاي شما در مورد مطلب جاري است.
پس به همين دليل ازتون ممنون ميشيم که سوالات غيرمرتبط با اين مطلب را در انجمن هاي سايت مطرح کنيد . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
شما نيز نظري براي اين مطلب ارسال نماييد:
کد امنیتی رفرش
کانال ما را در
تلگرام دنبال کنید

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir