ADS
ADS ADS
:: سال نو مبارک

برای مثالی در رابطه با نقش مشاوره کنکور،  بیایید فکر کنیم شما در یک جزیره ی دور افتاده گیر کرده اید و نمی دانید چگونه از آن جا بیرون بیایید. در همین حین فکر های بی شماری شما را احاطه کرده اند و حتی حس آرامش را هم از شما سلب کرده اند. برای این مسئله راه حل چیست؟ قطعا اگر شما بتوانید فردی را بیابید که تمام جزیره را مثل کف دستش بشناسد و بتواند یک نقشه راه به شما بدهد، شما پیروز می شوید و می توانید از جزیره به سلامتی و با موفقیت بیرون روید. پس این پاسخ مسئله ی شما بود.......


نقش مشاوره کنکور برای موفقیت و سربلند بیرون آمدن از جزیره ی کنکور نیز همین است. همان طور که در قب ذکر کردیم مشاور کنکور همان چراغ راه شما است. مشاوره کنکور نقشی اساسی و بسیار مهم را برای کسب موفقیت در کنکور دارد. مشاوره کنکور علاوه بر نقش اساسی برای سربلند شدن در این پیکار سخت موجب می شود تا شما کسی را پیدا کنید که تمام حرف ها و دغدغه های شما را می فهمد و برای هر دغدغه شما راه حلی مناسب دارد. همین امر سبب می شود تا از استرس شما کاسته شود و شما بتوانید با آسودگی خاطر بسیار بیشتری در این راه قدم بردارید.

نکته ای که در این جا شایان ذکر است این است که برای بهره بردن از نقش مشاوره کنکور برای موفقیت در این آزمون نمی‌توان مشاور را هر کسی انتخاب کرد بنابراین شما باید بتوانید فردی را برای مشاوره کنکور انتخاب کنید که خود از دانش کافی در این زمینه برخوردار باشد و بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند و در این راه شما را یاری نماید.  بحث مشاوره کنکور یک مشاور خوب باید بتواند برای شما یک برنامه‌ریزی مناسب مطابق با توانایی های شما انجام دهد مشاوره کنکور باید با شناخت توانایی های شما تعیین کند که شما باید چگونه و با چه کیفیتی درس خواندن را آغاز کرده و به درس خواندن خود در طی دوران کنکور ادامه دهید صحبت هایی که در ادامه خواهید خواند در بحث مشاوره کنکور صحبت های یک مشاور اختصاصی شما باشد و شما برای کسب موفقیت در این راه الزامی است که یک مشاوره اختصاصی را به خود اختصاص دهید و بتوانید در این راه از توانایی ها و دانش او بهره‌مند بشوید ادامه صحبت های یک مشاور خوب به صورت ابتدایی با شما انجام خواهد داد را خواهیم گفت تم های بعدی صحبت های ابتدایی و آغازین یک مشاور خوب برای رشته های کنکور سراسری و گروه ها را خواهیم گفت ممکن است که شما با بهره گیری از صحبت هایی که در ادامه خواهد شد بتوانید یک مشاور خوب برای خود انتخاب کرده و با کمک و یاری جستن از او در طی ماه هایی که برای کنکور درس می خوانید و تلاش می کنید موفقیت را در این آزمون مهم کسب کرده و با سربلندی از این امتحان خارج بشوید.

 

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

یک مشاوره کنکور به صورت کلی

برای موفقیت در این راه پر فراز و نشیب به شما پیشنهاد می کنم که ابتدا یک قلم و کاغذ بردارید ابتدا باید تعیین کنید که کدام در در کدام درس شما تسلط بیشتری نسبت به بقیه دروس دارید یک درس تخصصی را انتخاب کنید و یک یا چند درس عمومی. بهتر آن است که در هر کدام شما یک درس را انتخاب نمایید و سپس بعد از آن درس های دیگر را رتبه بندی کنید همانطور که شرح  داده شد ترتیب سوالات دفترچه کنکور را گفتیم و اینکه چه درس هایی با چه ترتیبی در دفترچه سوالات کنکور مطرح می شوند ذکر کردیم در ادامه برای هر گروه درسی یک طرح مشاور ابتدایی خواهیم داشت اما در ابتدا یک مشاوره کنکور کلی برای شما داوطلبان همه گروه های درسی خواهیم داشت. شما داوطلبان کنکور ابتدا باید اولویت های خود را مشخص کنید.

اگر شما دانش آموز سال چهارم دبیرستان هستید باید بدانید که علاوه بر موفق شدن در کنکور شما باید در امتحانات مدارس نیز موفق شوید باید بدانید که نباید از خود توقع های بیجا داشته باشید مثلا این که مطابق سال‌های قبل درس بخوانید بلکه شما باید با یک برنامه ریزی مناسب علاوه بر خواندن و مطالعه درس های سال چهارم دبیرستان که بخش عمده‌ای از کنکور را نیز شامل می شوند بتوانید در کنکور هم موفق بشوید. حال شما باید هدف خود را نیز مشخص کنید. باید برای رسیدن به هدف تلاش های بی وقفه و مداومی را به کار بگیرید.

نقش دفتر برنامه ریزی در مشاوره کنکور

در این مرحله باید بدانید که لازم است بعد از شناخت خود و عادت های مطالعه خود در بحث مشاوره کنکور حال لازم است که شما یک دفتر برنامه ریزی داشته باشید. دفتر برنامه ریزی چیست؟ دفتر برنامه ریزی دفتری است که شما تمام حساب و کتاب های مطالعه درسی خود را به صورت روزانه در آن یادداشت می کنید و هر چند وقت یکبار آن را جمع بندی کرده و به یک نتیجه مهم و تاثیرگذار می رسید.

پیشنهاد من این است که شما در ابتدا با ۴ ساعت الی ۵ ساعت مطالعه روزانه آغاز کنید. شاید شما هم شنیده باشید که همه سوپراستارهای کنکور می گویند که روزی بیشتر از ۱۲ یا ۱۴ ساعت درس خواندند اصلا نگران نباشید ما با روزی ۴ ساعت الی ۵ ساعت مطالعه مفید روزانه آغاز می کنیم و سپس در ادامه راه ساعات مطالعه را بالا برده و افزایش می‌دهیم تا به ساعت دلخواه برسیم.

 

مشاوره کنکور

مشاوره کنکور

در بحث مشاوره کنکور در ابتدا دو درس تخصصی و دو درس عمومی را انتخاب کرده درس اول تخصصی درسی می باشد که شما در آن تسلط بالایی دارید و درس دیگر درسی باشد که شما به آن علاقه بالایی دارید دو درس عمومی هم به همین صورت عمل کنید. مطالعه شما باید به این گونه باشد که  یک درس تخصصی می‌خوانید و سپس یک درس عمومی. دو درس تخصصی و دو درس عمومی را پشت سر هم نخوانید برای تست زنی هم باید بدانید که شما می توانید بلافاصله بعد از آنکه یک درس تخصصی را خواندید تست های مربوط به بخش مطالعه شده را بزنید اما برای درس عمومی شما بعد از خواندن یک مبحث باید اجازه بدهید تا مطلب در ذهن شما ماندگار و ته نشین بشود و سپس بعد از گذشت چند ساعت تست های مربوط به آن بخش را بزنید.

 

در بحث مشاوره کنکور اگر در هنگام مطالعه تمرکز کافی ندارید افکاری که در هنگام مطالعه به سراغ شما می آیند را در گوشه این یادداشت کرده و با خود بگویید بعد از این که مطالعه را به طور مفید و کامل انجام دادم به سراغ این افکار رفته و به این مسائل فکر خواهم کرد. کنکور شامل دوره های مختلفی از جمله دوران مطالعه دوران جمع بندی و دوران مرور سریع میشود. با به کارگیری یک مشاور خوب شما می توانید در این آزمون موفق شوید.

تاریخ : یکشنبه 17 شهریور 1398 زمان : 20:26 توسط : رضا اصغري
:: نظرات
بخش نظرات براي پاسخ به سوالات و يا اظهار نظرات و حمايت هاي شما در مورد مطلب جاري است.
پس به همين دليل ازتون ممنون ميشيم که سوالات غيرمرتبط با اين مطلب را در انجمن هاي سايت مطرح کنيد . در بخش نظرات فقط سوالات مرتبط با مطلب پاسخ داده خواهد شد .
شما نيز نظري براي اين مطلب ارسال نماييد:
کد امنیتی رفرش
کانال ما را در
تلگرام دنبال کنید

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir

تبلیغات متنی شما در اینجا

مرکز مشاوره کنکور صد rezaasghari.ir